O nas

Terapion to sieć gabinetów skutecznej fizjoterapii opartej na zastosowaniu pola magnetycznego niskich częstotliwości 3D. Jest to zupełnie nowy wymiar magnetoterapii odznaczający się dużo większą skutecznością niż standardowo oferowane zabiegi polem magnetycznych realizowane w ramach NFZ czy przez gabinety medycyny fizykalnej. Pracujemy wyłącznie na urządzeniach renomowanego, czeskiego producenta firmy BIOMAG i jesteśmy również autoryzowanym dystrybutorem tych urządzeń.

Spis treści:

Czym się zajmujemy? – skuteczna fizjoterapia

Z czego wynika skuteczność naszej terapii?

Terapia domowa – skuteczna i wygodna

Skuteczność potwierdzona certyfikatami

Zespół Terapion

Czym się zajmujemy? – skuteczna fizjoterapia

Specjalizujemy się w skutecznej fizjoterapii. Na co dzień pomagamy przede wszystkim pacjentom z dolegliwościami bólowymi tj. ból kręgosłupa, stawów ale też z reumatoidalnym zapaleniem stawów, stwardnieniem rozsianym, chorobą Alzheimera, osteoporozą, nietrzymaniem moczu.

Dowiedz się więcej na temat tego, jakie dolegliwości leczymy …

Z czego wynika skuteczność naszej terapii?

 • Trafnego rozpoznania przyczyny dolegliwości – zdarza się, że pacjent przychodzi do naszego gabinetu z wynikiem badania obrazowego myśląc, że przyczyną dolegliwości jest właśnie to, co zostało na nim stwierdzone. Tymczasem po dokładnym wywiadzie i badaniu fizykalnym okazuje się, że powód bólu jest zupełnie inny. Podstawą skutecznej fizjoterapii jest właściwe rozpoznanie przyczyny bólu. Jest to możliwe tylko wówczas, gdy fizjoterapeuta potrafi słuchać pacjenta oraz ma odpowiednie kompetencje, aby przeprowadzić właściwe testy fizykalne.
 • Indywidualnie dopasowanej terapii do dolegliwości i oczekiwań pacjenta – posiadamy aż 108 programów medycznych o skuteczności potwierdzonej w badaniach klinicznych. Programy te charakteryzują się różnymi parametrami pola magnetycznego, różnym kształtem fali, różnym czasem trwania i przede wszystkim różnym działaniem. Pacjenci, którzy chcą uzyskać efekt przeciwbólowy mają zatem przeprowadzane inne zabiegi niż Ci, którym zależy na regeneracji i odbudowie tkanek. Z doświadczenia wiemy, że aplikowanie wszystkim pacjentom pola magnetycznego o tych samych parametrach nie pozwala na wykorzystanie w pełni możliwości tej terapii i nie jest tak bardzo skuteczne jak wtedy, gdy terapię dopasowujemy do dolegliwości pacjenta.
 • Połączenia możliwości jakie daje terapia polem magnetycznym z terapią manualną oraz kinezyterapią (ćwiczeniami) – w naszych gabinetach oprócz terapii polem magnetycznym stosujemy również inne metody fizjoterapii. Każdy pacjent korzystający z pomocy naszych fizjoterapeutów ma m.in zapewniony plan ćwiczeń do wykonywania w domu wraz z instrukcją i przeszkoleniem, w jaki sposób powinniśmy je prawidłowo wykonywać.
 • Zatrudnienia wyłącznie dyplomowanych specjalistów o potwierdzonych kwalifikacjach – w naszych gabinetach spotkacie Państwo dyplomowanych fizjoterapeutów z doświadczeniem w pracy z pacjentem. Wielu z nich pracowało w szpitalach oraz ośrodkach, gdzie trafiali pacjenci z bardzo poważnymi problemami. Praca z nim nauczyła ich nie tylko właściwego słuchania pacjenta, co pomaga w określeniu przyczyny dolegliwości ale również praktycznego wykorzystania wielu nowoczesnych technik fizjoterapii. Poznaj nasz zespół …

Dowiedz się więcej na temat tego, jak wygląda nasza terapia …

Terapia domowa – skuteczna i wygodna

Zabiegi z polem magnetycznym mogą Państwo wykonywać zarówno w naszych gabinetach jak i również w domu. Dzięki temu, że jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem urządzeń marki BIOMAG mogą Państwo za naszym pośrednictwem wynająć lub zakupić innowacyjny sprzęt do magnetoterapii 3D w domowym zaciszu.  Aparaty Biomag jako jedyne umożliwiają wykorzystanie technologii 3D – to opatentowana technologia rotacyjnego działania pola magnetycznego na tkanki, co umożliwia szybszą regenerację w porównaniu z innymi aparatami. Urządzenia te posiadają ponadto aż 108 programów dedykowanych konkretnym schorzeniom (również czas trwania danego programu został dopasowany do problemu zdrowotnego). Tym co wyróżnia aparaty BIOMAG są również aż trzy kształty fali (podczas, gdy w innych aparatach jest to zaledwie jeden kształt) oraz  szeroki wybór aplikatorów. Wraz z aplikatorem płaskim 3D przekazujemy Państwu również aplikator posiadający światło spolaryzowane. Mogą więc Państwo w jednym czasie wykonać dwa zabiegi na dwie różne części ciała.

Każdy pacjent, który kupuje lub wypożycza sprzęt za naszym pośrednictwem ma zagwarantowane:

 1. Indywidualną konsultację z fizjoterapeutą, który:
  1. ustali przyczynę Państwa problemu zdrowotnego;
  2. omówi wyniki diagnostyczne (jeśli takie będą Państwo posiadali);
  3. ustali dla Państwa indywidualny plan zabiegów, tzn. dobierze odpowiednie programy, dzięki którym uzyskacie Państwo pożądany efekt leczniczy;
  4. przeszkoli Państwa z użytkowania aparatu;
  5. zaleci dodatkowe ćwiczenia (jeśli będzie taka możliwość) w celu wzmocnienia efektu terapeutycznego.
 2. Konsultacje oraz pomoc w razie, gdyby terapia nie przynosiła oczekiwanych efektów i konieczne byłoby jej zmodyfikowanie lub jeśli pacjent ma jakieś pytania dotyczące użytkowania aparatu.Terapion - skuteczna fizjoterapia, gabinet fizjoterapii Katowice, Sosnowiec, Zabrze, Ruda Śląska, Dąbrowa Górnicza

Dowiedz się więcej na temat zabiegów magnoterapii w domu

Sprawdź nasze urządzenia –  BIOMAG Lumina Easy i Clinic 

Skuteczność potwierdzona certyfikatami

 

Firma BIOMAG posiada liczne certyfikaty potwierdzające wysoką jakość aparatów oraz ich skuteczność. Są to m.in certyfikat CE, ISO 13485 oraz ISO  9001.

Zobacz więcej certyfikatów …

Zespół Terapion

W chwili obecnej posiadamy 2 gabinety fizjoterapii, które są zlokalizowane są w Katowicach i Sosnowcu. Cały czas jednak poszerzamy naszą działalność i wkrótce planujemy uruchomienie kolejnych. W naszych gabinetach spotkacie Państwo dyplomowanych fizjoterapeutów z doświadczeniem w pracy z pacjentem oraz specjalistów magnetoterapii. Wielu z nich pracowało w szpitalach oraz ośrodkach, gdzie trafiali pacjenci z bardzo poważnymi problemami. Nasi fizjoterapeuci regularnie uczestniczą w szkoleniach i doskonalą swoje umiejętności poznając nowe techniki fizjoterapii.

Poznaj zespół Terapion..