Ból barku – przypadek Pani Katarzyny

 

Pani Katarzyna zgłosiła się do naszego gabinetu w listopadzie 2018 roku skarżąc się na ból barku. Wcześniejsza diagnostyka w postaci USG potwierdziła diagnozę – naderwanie mięśnia podgrzebieniowego. Pacjentce towarzyszyły objawy takie jak: ból promieniujący do przedniej okolicy ramienia i przednio-bocznej części przedramienia oraz ból przy rotacji zewnętrznej ramienia (podczas ruchu, sięgania po przedmiot z góry). Pani Kasia narzekała także na osłabienie siły mięśniowej, co utrudniało jej codzienne funkcjonowanie.

Po przeprowadzeniu wywiadu Pani Katarzyna została zakwalifikowania do terapii polem magnetycznym niskich częstotliwości. Przez trzy pierwsze dni zabiegów pacjentka była leczona programem o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych.  Zastosowano:

  • Dolegliwości bólowe – 60 minut, program o niskich częstotliwościach, stosowany w ostrych oraz przewlekłych dolegliwościach bólowych – w stanach zapalnych, pourazowych.

Pani Katarzyna po 3 dniach zabiegów zgłosiła, że ból barku lekko ustąpił oraz poprawiło się jej samopoczucie. Pacjentka zdecydowała się przedłużyć terapię do 10 aplikacji. W następnych dniach miała wykonywany jeden zabieg – naprzemiennie z 3 różnymi programami:

  • Dolegliwości bólowe,
  • Zmęczenie– 30 minut, program zmniejszający dolegliwości bólowe, przyspieszający procesy metaboliczne prowadzące do regeneracji mięśni,
  • Regeneracja– 25 minut, program przyspieszający procesy gojenia tkanek oraz odnowy zasobów energetycznych w mięśniach.

Przeprowadzona terapia pozwoliła na zmniejszenie dolegliwości bólowych barku, wyeliminowanie promieniowania bólu do ręki oraz zwiększenie komfortu życia pacjentki.

  • Problemy zdrowotne pacjentkiból barku,  naderwanie mięśnia, ból promieniujący do kończyny górnej
  • Zastosowane programy: przeciwzapalne, przeciwbólowe regeneracyjne
  • Efekty aplikacji: zmniejszenie dolegliwości bólowych, ustąpienie promieniowania objawów bólowych do kończyny
Oceń