Ból kręgosłupa i kończyn – przypadek Pani Hanny

Pani Hanna trafiła do naszego gabinetu w lutym 2019 r. z przewlekłym bólem kręgosłupa oraz kończyn. Pacjentka zgłaszała dolegliwości bólowe, a także uczucie dyskomfortu w odcinku lędźwiowym i odcinku szyjnym, które nasilało się podczas czynności dnia codziennego. Dodatkowo pojawiała się sztywność zarówno w godzinach porannych, jak również po długotrwałym przebywaniu w jednej pozycji. Mrowienie oraz drętwienie kończyn górnych i dolnych było odczuwalnej trakcie dnia i nocy. Pacjentka uskarżała się również na przeczulicę oraz osłabienie mięśni. Zmiana pozycji w trakcie snu wywoływała u niej zwiększone objawy, a dodatkowo bezsenność. Po przeprowadzonym z Panią Hanną wywiadzie oraz po badaniu funkcjonalnym zakwalifikowaliśmy ją do zabiegów polem magnetycznym niskich częstotliwości.

Podczas początkowych dni terapii zastosowano program:

– rwa kulszowa – 60 minut, program mający na celu osłabienie bólu i umożliwienie wyrównania niefizjologicznych pozycji kręgosłupa, zmniejszający ucisk korzeni nerwowych.

Pani Hanna po 5 dniach terapii zdecydowała się kontynuować leczenie, ponieważ poczuła, że objawy z dnia na dzień stają się coraz mniej nasilone. Następnie przez 10 zabiegów stosowaliśmy zamiennie dwa programy:

– rwa kulszowa

– dolegliwości bólowe – 60 minut, program uśmierzający stan zapalny i ból, rozluźniający mięśnie oraz wspomagający gojenie i regenerację.

Pacjentka po 15 dniach terapii czuła znaczą poprawę. Objawy pochodzące z kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego wraz ze sztywnością całkowicie ustały. Zgłosiła również poprawę jakości snu. Pani Hanna postanowiła kontynuować terapię przez kolejne pięć zabiegów.

Stosowaliśmy u pacjentki program:

Rozluźnienie mięśni i skurczów – 60 minut, program zmniejszający dolegliwości bólowe w tkankach oraz przyspieszający proces regeneracji w mięśniach.

Po 20 dniach terapii Pani Hanna zauważyła, że objawy trwające 10 lat zlokalizowane w palcu wskazującym zaczęły znikać. Zaobserwowała także mniejszą sztywność w obrębie kciuka oraz palca wskazującego.

Na zakończenie zabiegów zastosowaliśmy program:

– Rozluźnienie – 30 minut, program wspomagający działanie układu nerwowego, regulujący pracę hormonów. Łagodzi bóle oraz napięcie mięśniowe, przyspiesza proces regeneracji w mięśniach.

Przeprowadzona terapia w postaci 25 zabiegów pozwoliła na uśmierzenie dolegliwości bólowych u pacjentki, a także pozbycie się objawów neurologicznych.

  • problemy zdrowotne pacjentki: ból odcinka szyjnego oraz lędźwiowego, mrowienie/drętwienie kończyn, osłabienie siły mięśniowej, sztywność
  • zastosowane programy: przeciwzapalne, przeciwbólowe, regeneracyjne
  • efekty aplikacji: wyeliminowanie dolegliwości bólowych oraz objawów neurologicznych, brak sztywności, poprawa jakości snu

 

 

 

5/5 - (1 głosów / głosy)