Ból kręgosłupa – przypadek Pana Piotra

Pan Piotr trafił do naszego Centrum w na początku lipca 2018 roku ze stanem przedoperacyjnym odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Ból kręgosłupa i sztywność powodowały problemy z normalnym funkcjonowaniem, pacjent na co dzień korzystał z silnych leków przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Po przeprowadzeniu wywiadu pan Piotr został zakwalifikowany do zabiegów z polem magnetycznym niskich częstotliwości – w naszym Centrum wykonano w sumie 15 zabiegów. Wykorzystano programy przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i miorelaksacyjne (rozluźniające mięśnie):

  • Artretyzm kręgosłupa (zwyrodnieniowe uszkodzenie kręgosłupa) – 30 minut, program rozluźniający przykurcze mięśniowe, łagodzący ból i pomagający uzyskać lepszą ruchliwość kręgosłupa.
  • Ischias (ostry) (postrzał, lumbago) – 60 minut, program eliminujący ucisk korzeni nerwowych w obrębie m.in. kręgosłupa lędźwiowego, osłabiający ból i sztywność.

 

Po dwóch dniach zabiegów pan Piotr zgłosił zmniejszenie bólu odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Terapia była kontynuowana przez kolejne 13 dni. Po 15 zabiegach ból kręgosłupa i sztywność znacznie ustąpiły, co pozwoliło zrezygnować częściowo z leków (za zezwoleniem lekarza) i poprawiło sprawność fizyczną oraz komfort codziennego funkcjonowania.

Po zakończeniu terapii w naszym Centrum pan Piotr zdecydował się na systematyczne stosowanie urządzenia do magnetoterapii samodzielnie w domu. Otrzymał wskazówki na temat dalszych zabiegów i indywidualnie dobranych programów.  Po kilku tygodniach wrócił do codziennej jazdy na rowerze.

  • Problemy zdrowotne pacjenta: stan przedoperacyjny odcinka lędźwiowego, ból kręgosłupa
  • Zastosowane programy: przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, miorelaksacyjne
  • Efekty aplikacji: znacznie zmniejszenie bólu i sztywności, możliwość rezygnacji z leków
5/5 - (1 głosów / głosy)