Bolące kolano – przypadek Pana Andrzeja

Pan Andrzej trafił do naszego Centrum Magnetoterapii w listopadzie 2018 roku skarżąc się na bolące kolano. Było to spowodowane uszkodzeniem chrząstki stawowej w stawie kolanowym, utrudniającym codziennie funkcjonowanie. Największym problemem pacjenta było uczucie blokowania stawu kolanowego, „chrzęszczenie” , jak również obrzęk ograniczający ruchomość, ból podczas chodzenia po schodach oraz problem z aktywnością fizyczną. Po wstępnej konsultacji z fizjoterapeutą pan Andrzej został zakwalifikowany do leczenia polem magnetycznym niskich częstotliwości.

Na początku zastosowaliśmy 5 aplikacji na bolące kolano z użyciem programu:

 –regeneracja chrząstki – program trwający 25 minut, który bazuje na niskich częstotliwościach  działających przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo jak  również na wysokich, które działają regeneracyjne i gojąco na chrząstki.

Pacjent po 5 aplikacjach zaobserwował zmniejszenie się dolegliwości bólowych stawu kolanowego, poprawę ruchomości jak i również mniejszy dyskomfort w czynnościach dniach codziennego.Pan Andrzej zdecydował się przedłużyć terapię o kolejne 5  aplikacji, ponieważ wie, że leczenie jest długotrwałym procesem.

Dzięki uzyskanym efektom kontynuowaliśmy terapię tym samym programem (regeneracja chrząstki) przez kolejne dwa dni. Na ostatnie 3 dni terapii zastosowaliśmy program:

regeneracja –25 minut, program poprawiający przepływ krwi i substancji odżywczych, a tym samym przyspieszający regenerację mięśni i odnowę zasobów energetycznych.

Pacjent po 10 aplikacjach praktycznie nie uskarżał się na bolące kolano. Przeprowadzone zabiegi spowodowały ustąpienie dolegliwości bólowych stawu kolanowego podczas chodzenia, poprawę ruchomości, dzięki której pacjent wrócił do aktywności fizycznej oraz ustąpienie obrzęku.

  • Problemy zdrowotne pacjenta: uszkodzenie chrząstki stawowej w kolanie, ból, obrzęk, zmniejszona ruchomość stawu kolanowego.
  • Zastosowane programy: przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe oraz regeneracyjne.
  • Efekty aplikacji: zmniejszenie dolegliwości bólowych kolana, zwiększenie ruchomości stawu kolanowego, zmniejszenie obrzęku.
Oceń