Konsultacje z fizjoterapeutą w gabinetach Terapion

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji z fizjoterapeutą w gabinetach Terapion? Podstawą skutecznej fizjoterapii jest prawidłowe rozpoznanie przyczyny bólu czy innych dolegliwości. Do tego nie wystarczą jedynie wyniki badań obrazowych, takich jak RTG lub rezonans magnetyczny. Niezbędny są również wnikliwy wywiad z pacjentem, przeprowadzenie testów funkcjonalnych czy ocena ruchomości danego stawu. Dlatego przed rozpoczęciem leczenia zapraszamy Państwa najpierw na konsultację z fizjoterapeutą.

 

Spis treści:

Konsultacja z fizjoterapeutą – na czym polega?

Co obejmuje konsultacja fizjoterapeutyczna?

Zalecenia do stosowania po terapii – skuteczna fizjoterapia

Konsultacja z fizjoterapeutą – na czym polega?

Każdy nasz pacjent przychodząc na zabiegi, ma zagwarantowaną pełną opiekę. Każdego dnia rozmawiamy z pacjentem, pytamy o jego własne obserwacje, cały czas modyfikujemy terapię i zmieniamy programy, jeśli jest taka potrzeba. Wszystko po to, aby jak najszybciej uzyskać poprawę zdrowia. Pokazujemy także, jakie ćwiczenia wykonywać oraz jak to prawidłowo robić. Przed zabiegiem, w trakcie jego trwania oraz po nim mogą Państwo porozmawiać z naszymi fizjoterapeutami  i zadawać pytania. Podczas samych zabiegów staramy się edukować pacjentów o zdrowiu i dajemy cenne wskazówki.

Co obejmuje konsultacja fizjoterapeutyczna?

  • Wywiad
  • Przeprowadzenie testów funkcjonalnych.
  • Ocenę wyników badań obrazowych.
  • Pokazanie pacjentowi przyczyny problemu i omówienie z nim, skąd biorą się dane dolegliwości oraz do czego mogą doprowadzić.
  • Wskazanie, jakie zabiegi są rekomendowane w tym konkretnym przypadku i ile takich zabiegów trzeba przeprowadzić, aby terapia przyniosła spodziewany efekt.
  • Wskazanie, jakie ćwiczenia mogą Państwo już teraz wykonywać w domu, aby sobie pomóc (fizjoterapeuta pokazuje również, jak je prawidłowo wykonywać).

Zalecenia do stosowania po terapii – skuteczna fizjoterapia

Po zakończonej terapii każdy pacjent otrzymuje zalecenia do stosowania w domu. Są to m.in. ćwiczenia ukierunkowane na dysfunkcje pacjenta. Fizjoterapeuta informuje również, czy wskazane jest włączenie terapii manualnej lub kontynuowanie zabiegów polem magnetycznym w gabinecie czy w domu.

 

Oceń