Reumatoidalne zapalenie stawów – przypadek Pani Ewy

Pani Ewa trafiła do naszego Centrum we wrześniu z przewlekłym problemem ze stawami – reumatoidalne zapalenie stawów – RZS, który doskwiera jej od kilkunastu lat. Do tej pory ból, sztywność i obrzęki stawów uniemożliwiały jej normalne funkcjonowanie i nie ustępowały mimo różnych form rehabilitacji. Po przeprowadzeniu wywiadu pani Ewa została zakwalifikowana do zabiegów z polem magnetycznym – w naszym Centrum wykonano w sumie 15 zabiegów, rozpoczynając terapię od 5 aplikacji. Na początku wykorzystano programy przeciwzapalne i przeciwreumatyczne:

  • Ischias (ostry) (postrzał, lumbago) – 60 minut, program eliminujący ucisk korzeni nerwowych, osłabiający ból i zmniejszający sztywność.
  • Reumatyzm – 30 minut, program stwarzający lepsze warunki metaboliczne dla regeneracji i gojenia tkanek, działający przeciwzapalnie i osłabiający ból, stosowany przede wszystkim przy chorobach stawów i torebek stawowych.

Następnie zastosowano dodatkowo terapię przeciwobrzękową i regeneracyjną.

Po trzech dniach zabiegów pani Ewa zgłosiła zmniejszenie bólu, lepszą ruchomość stawów i zmniejszenie obrzęków w okolicach dłoni i stawów skokowych. Terapia była kontynuowana, a pacjentka zauważyła dodatkowo poprawę samopoczucia, obniżenie napięcia nerwowego i mniejsze zmęczenie.

Przy schorzeniach przewlekłych jak reumatoidalne zapalenie stawów – dla zachowania efektów oraz dalszej poprawy stanu zdrowia i samopoczucia – niezbędne jest systematyczne stosowanie terapii polem magnetycznym. Z tego powodu, po zakończeniu leczenia w naszym Centrum, pani Ewa zdecydowała się na indywidualne stosowanie urządzenia do magnetoterapii samodzielnie w domu. Otrzymała wskazówki na temat kolejnych zabiegów, a terapia przynosi spodziewane efekty.

 

  • Problemy zdrowotne pacjentki: reumatoidalne zapalenie stawów, ból, sztywność i obrzęki stawów
  • Zastosowane programy: przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, regeneracyjne, przeciwreumatyczne
  • Efekty aplikacji: osłabienie bólu i sztywności, zmniejszenie obrzęków
Oceń