Staw kolanowy – przypadek Pana Ryszarda

Pan Ryszard trafił do naszego Centrum w czerwcu 2018 roku z poważną kontuzją stawu kolanowego. Zgłosił problem z jego ruchomością, a także ból i obrzęk – nie ustępujący mimo długotrwałej rehabilitacji. Po przeprowadzeniu wywiadu z naszym specjalistą pan Ryszard został zakwalifikowany do zabiegów z polem magnetycznym niskich częstotliwości – wykonano pięć zabiegów przez pięć kolejnych dni.

Na początek przeprowadzono zabiegi z wykorzystaniem programu przeciwzapalnego:

  • Artretyzm stawów – 25 minut, program stwarzający lepsze warunki do gojenia, poprawiający dopływ krwi i usprawniający usuwanie metabolitów, a tym samym ograniczający objawy zapalne i zmniejszający ból.

Później uzupełniono terapię o kolejny program:

  • Złamania stawów – 45 minut, program wspomagający procesy regeneracyjne i uśmierzający ból przy zmianach zwyrodnieniowych chrząstek, kości i wiązadeł.

Początkowo pacjent zaobserwował jedynie niewielką reakcję. Po trzech dniach zabiegów obrzęk lekko się zmniejszył, staw kolanowy nabrał lepszej ruchomości. Po pięciu zabiegach pan Andrzej zauważył dodatkowo znaczne zmniejszenie dolegliwości bólowych. Pacjent otrzymał od nas zalecenia dotyczące postępowania i zdecydował się na dalsze zabiegi.

  • Problemy zdrowotne pacjenta: staw kolanowy i problemy z ruchomością, obrzęk i ból
  • Zastosowane programy: przeciwzapalne, regeneracyjne
  • Efekty aplikacji: poprawa ruchomości stawu kolanowego, zmniejszenie bólu i obrzęku

 

Oceń