Szybsza regeneracja po złamaniach dzięki zabiegom z polem magnetycznym

złamania

Złamania powodują nie tylko dotkliwe dolegliwości bólowe, ale nierzadko też na długo wyłączają z codziennej aktywności i wymagają rehabilitacji. Po długim unieruchomieniu pacjenci często odczuwają sztywność stawów, zmniejszenie masy mięśniowej i mniejszą sprawność. Liczne badania naukowe potwierdzają, że stosowanie terapii polem magnetycznym może znacznie skrócić czas powrotu do zdrowia. Rehabilitację można stosować nawet jeśli dana część ciała jest unieruchomiona przez opatrunek gipsowy ponieważ pole magnetyczne bez problemu przeniknie przez niego.

 

 

Spis treści:

Magnetoterapia przyspiesza regenerację kości po złamaniach

Odczuwasz dotkliwy ból? Pole magnetyczne pomoże Ci go złagodzić

Działanie pola magnetycznego dopasowane do Twojego problemu

Magnetoterapia przyspiesza regenerację kości po złamaniach

Źródła naukowe mówią wyraźnie:

„Złamania należą do grupy schorzeń, w której magnetoterapia jest bardzo częstą metodą wspomagania lub nawet leczenia. Kuracja po złamaniu polega na takiej regeneracji kości, które zapewnia zespolenie szkieletu i uzupełnienie ubytków masy kostnej w miejscach, gdzie takie wystąpiły” [1].

Jak to możliwe, że magnetoterapia jest tak skuteczna? Przenikające przez całe ciało pole magnetyczne oddziałuje na struktury komórek, a dzięki temu przyspiesza wytwarzanie blizny kostnej i zrost złamanych kości. Ma również wpływ na szybszą syntezę kolagenu, kreatyny i innych białek, a także odżywia i dotlenia komórki.
Dzięki temu kości mogą zrastać się szybciej, a Ty masz szansę szybszego powrotu do sprawności. Pole magnetyczne sprawdza się również w sytuacji, gdy doszło do zahamowania zrostu.

Odczuwasz dotkliwy ból? Pole magnetyczne pomoże Ci go złagodzić

Po złamaniu, podczas zrastania kości, a nawet jakiś czas później wiele osób odczuwa nieprzyjemny ból. Magnetoterapia pozwala go złagodzić, a więc i znacznie poprawić jakość życia. Warto również wiedzieć, że „działanie przeciwbólowe utrzymuje się nie tylko w trakcie zabiegu, ale nawet do 2-4 tygodni po zakończeniu działania pola na organizm” [2].

Działanie pola magnetycznego dopasowane do Twojego problemu

Program leczenia dobierany jest indywidualnie – w zależności od Twoich dolegliwości i oczekiwanych przez Ciebie efektów. Pamiętaj również, że zabiegi z wykorzystaniem pola magnetycznego mogą być przeprowadzane bez ściągania gipsu czy bandaży, dlatego są nie tylko skuteczne, ale też komfortowe – nawet dla osób ze złamaniami.

Dzięki magnetoterapii masz szansę:

  • usprawnić regenerację kości po złamaniu i szybciej dojść do sprawności;
  • złagodzić odczuwany ból i po prostu poczuć się lepiej;
  • poprawić jakość swoich kości, by zmniejszyć ryzyko złamań i pęknięć w przyszłości.

 

[1] W. Kraszewski, P. Syrek, Magnetoterapia – zastosowanie pola magnetycznego w leczeniu oraz zagrożenia z nim związane, „Prace Instytutu Elektrotechniki” 2010, 248.

[2] J. Pasek i in., Zmienne i stałe pole magnetyczne w leczeniu zmian zwyrodnieniowych, „Journal of Ecology and Health” 2011, 15, 2.

Zdjęcie główne: georgerudy /123rf.com

2.6/5 - (28 głosów / głosy)