Terapia polem magnetycznym poprawia krążenie

Terapia polem magnetycznym poprawia krążenie

Jednym z głównych działań pola magnetycznego jest poprawa krążenia. Pole magnetyczne rozszerza naczynia krwionośne. Dzięki temu krew może sprawniej przez nie przepływać, co jest niezwykle ważne dla całego naszego organizmu. Mówimy tutaj o tak zwanym efekcie wazodylatacji. Lepsze krążenie wpływa również na zmniejszenie dolegliwości bólowych ponieważ nasze naturalne substancje przeciwbólowe wytwarzane przez organizm maja szansę, aby dotrzeć do źródła bólu.

 

 

Spis treści:

W jaki sposób pole magnetyczne działa na nasze naczynia krwionośne

Prawidłowe krążenie to gwarancja dobrego dotlenienia

W jaki sposób pole magnetyczne działa na nasze naczynia krwionośne

Pole elektromagnetyczne reguluje ułożenie ładunków między wnętrzem komórki a obszarem poza nią, stąd też lepszy jest transport przez kanały w błonie komórkowej i sam przepływ krwi lepiej funkcjonuje. Pole elektromagnetyczne przez to, że wpływa na rozszerzenie naczyń krwionośnych dotlenia komórki – więcej tlenu dostaje się do ich wnętrza. Poza tym magnetoterapia wyzwala produkcję nitrogliceryny, która ma naturalne właściwości rozszerzające naczynia krwionośne.

Prawidłowe krążenie to gwarancja dobrego dotlenienia

Komórki dotleniają się przez krew, która powinna dotrzeć do każdego miejsca z naszego ciała. Krew dociera do komórek przez żyły, tętnice i naczynia włosowate.

Czy wiecie Państwo, że żyły stanowią 11,5% naczyń, 14,5%to tętnice a blisko 75% to naczynia włosowate (tj. ok. 120 tyś. kilometrów).W przypadku tętnic i żył jesteśmy w stanie sprawdzić, czy zachodzi w nich prawidłowy przepływ, np.: przez USG Dopplera.Niestety przepływu w naczyniach włosowatych nie jesteśmy w stanie sprawdzić, a odpowiada on za mikrokrążenie, które jest niezwykle ważne m.in właśnie dla prawidłowego dotlenienia naszego organizmu.

 

Zdjęcie główne:  Kittipong Jirasukhanont/123rf.com

5/5 - (1 głosów / głosy)