Zapalenie zatok – przypadek Pani Anny

Pani Anna trafiła  do naszego centrum w listopadzie 2018 roku.Pacjentka skarżyła się na powracające zapalenie zatok, któremu towarzyszyły inne objawy takie jak: katar, łzawienie, bóle głowy w okolicy czoła zwiększające się podczas pochylania oraz uczucie zatkanego nosa.  Pacjentka po wstępnej konsultacji została zakwalifikowana do zabiegów polem magnetycznym niskich częstotliwości.

Na początku terapii wykorzystano programy przeciwzapalne, przeciwobrzękowe oraz przeciwbólowe:

medical program – 25min; program stosowany w przypadku długotrwałych chorób przewlekłych, w którym konieczne jest działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz stymulująco-gojące.

Pacjentka po 3 aplikacjach zauważyła zmniejszenie się dolegliwości bólowych w okolicy czoła, mniejsze łzawienie. Po zakończonych 5 dniach terapii pani Anna odczuwała ulgę w oddychaniu oraz zmniejszenie wydzieliny z nosa. Pacjentka zdecydowała się na przedłużenie terapii, w której zastosowaliśmy zamiennie dwa programy: medical program oraz regeneracja – w celu doleczenia.

regeneracja:  25 min; program przyspieszający proces regeneracji i  odnowy zasobów energetycznych poprzez poprawę przepływu krwi oraz substancji odżywczych.

Pani Anna po zastosowaniu 10 zabiegów polem magnetycznym niskich częstotliwości zaobserwowała polepszenie stanu zdrowia.  Pacjentka zauważyła znaczne zmniejszenie ilości wydzieliny z nosa, ustąpienie dolegliwości bólowych w okolicy czoła oraz poprawę komfortu oddychania.

  1. Problemy zdrowotne pacjenta: przewlekłe zapalenie zatok.
  2. Zastosowane programy: przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, przeciwbólowe, gojące.
  3. Efekty aplikacji: wyeliminowanie dolegliwości bólowych głowy,  zmniejszenie wydzieliny z nosa oraz łzawienia oczu.

Oceń